Kategoriler
Örgü Modelleri

Yarın – Jennifer Edwards

Her zamankinden daha fazla bir şeyler yapmamız gerekiyor. Bu sadece zamanı bir kenara bırakmak ya da aklımızı tüm üzücü haberlerden ve olacaklardan uzak tutmak için değildir. Küçük bir şekilde de olsa, “Yarın gelecek.” Diyen bir şey yaratmanın doğasında var olan bir inanç vardır. Yeni bir gün doğacak. “

Bir örgü projesine başladık ve bunu yaparken, bu süveteri veya şapkayı veya bir çift çorabı gelecekte arzu ettiğim ve bitireceğime dair sağlam bir inanç var!

Bugün gözümüze çarpan bir şeyi yarın hatırlayabilmek için küçük bir parçasını yakalamak için eskiz defterlerimizi çiziyoruz.

Yünü ipliğe dönüştürüyoruz, bu da sizin için ya da başka birinin başka bir gün güzel bir şeye dönüşmesi için başlı başına bir olasılıklar yumağıdır.

Yarın ve sonraki gün ve hatta belki de sonraki gün dokumaya devam etmemizi gerektireceğini bilerek bir goblen dokumasına veya bir kumaşa başlıyoruz.

(Tamam, bu bir somun ekmek değil. Dün ekmek pişirmiştim ama fotoğrafını çekmedim. Sanırım bu çok lezzetli bir somun gibi görünüyor, değil mi?: D)

En az bir, belki iki veya üç gün keyif alacağını bilerek ekmek pişiriyoruz.

Tıpkı sebze ve çiçek dikmenin ağımızı öngörülemeyen bir geleceğe çevirmesi gibi … şiir yazmak, kil kalıplamak, şarkı yazmak da öyle. Julia Cameron’ın kitabında belirttiği gibi Sanatçının Yoluyaratıcı insanlar engelli parkurdaki atlılar gibidir. Sürücü, diğer tarafa inmek için kalbini çitin üzerinden atmalıdır. Her gün elimizi bir şeyler yapmaya koyarken yaptığımız şey tam olarak budur.

İster bir bahçe dikmek, ister ekmek pişirmek ya da büyük bir yağlı boya tabloya başlamak olsun, umarım bir şeyler yaratmak için zaman ayırırsınız. Çünkü bu, dünya çapındaki mevcut durumumuza katlandıkça kalbimizi ileri çekecektir. Endişe sizi o büyük siparişten alıkoyuyorsa, küçük ve yönetilebilir bir şey yapın. Origami veya basit sulu boya karalamalar gibi yeni bir yaratma yöntemi deneyin. Bu devasa çitin üzerinden atlarken kalbinizin biraz daha hafif olduğunu keşfedeceksiniz.

Tüm bu Paskalya hafta sonu ve sonrasında size lütuf ve huzur! ❤️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir