Kategoriler
Örgü Modelleri

Vazgeçmemek – Jennifer Edwards

Birkaç yıl önce bu fikrim vardı …

Büyüktü. Biraz hantal. Aklımda tamamen oluşmadı. Bunlar kafamda ve kalbimde dolaşan birçok fikrin başlangıcıdır. Bazıları etrafta dolaşıyor. Bazıları değil. Bunu yaptı.

Fikir, sadece bu projeyi görmek için tekerlekleri harekete geçirmek için Covid’in kapanmasına ihtiyaç duyuyordu. Bu yazının yazımı bitmedi. Ama üç dokuma panelden birini tamamladım, Kilise fuayemiz için özel bir çalışma.

Genel konsept hakkında fazla bir şey söylemeyeceğim ve henüz tamamlanmış paneli paylaşmayacağım…. Zamanında gelecek. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta, bu uzun vadeli proje türlerinin her zaman bir kalıbı nasıl takip ettikleri. Bunun gibi bir şey:

Birinci Aşama: Fikir kafama geliyor… kapsamını elde etmek için elimden geldiğince çok sayıda açıdan görmek için yuvarlanıyor… söz konusu projenin yaşadığım çılgın tam yaşam için çok büyük olduğunu belirledikten sonra… hayat “açılana kadar” brülör geri dönüş. Ha!

İkinci Aşama: Yıllar sonra, yaşam genellikle “bu sefer koronavirüs” gibi bir tür zorluktan dolayı “açılıyor”… böyle büyük bir projeye başlamak için enerji yüksek… büyük fikri daha küçük, daha yönetilebilir parçalara ayırın… ilk küçük ile başlayın ısırık büyüklüğünde çalışma.

Üçüncü Aşama: Geri dönüşün olmadığı, ancak hala büyük bir dağın bulunduğu projenin derinliklerinde, dünyada ne düşündüğümü merak etmeye başladım ?? Bu konuda.

Dördüncü Aşama: Tünelin sonunda bir ışık beliriyor ve büyük bir sevinç ve enerji var … ama hayat, işi gerçekten yapmak için mevcut zamanın ve enerjinin iyi akışını kesintiye uğratmanın bir yoluna sahip… hayat dönüyor olsa bile bunu bir kez daha çözmeli projeye az miktarda zaman ayırabileceğim ve bunu yaparken kesinlikle dağın zirvesine ulaşacağım.

Beşinci Aşama: Proje tamamlandı… oysa aklına bile gelmediğini bile düşündüğüm diğer düşünceler … nasıl asılır / sergilenir… nasıl gösterilir / paylaşılır… “iyi” mi? (Bu korkunç yararsız kelime)… beğenecek mi?… Vs… vs…

Çok aşina olduğum bir süreç ama her seferinde beni şaşırtıyor! Gerçekten, yaratıcı yoldaki bu bağlantı noktalarının normal olduğunu ve sadece bu küçük yapılabilir adımları atarak ve pes etmeyerek çalışabileceğimi hatırlatmak için aşamaları büyük poster panosuna yazmalıyım.

Evet değil. Verilmesi. Yukarı. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir