Kategoriler
Örgü Modelleri

PerHaps – Jennifer Edwards

Yarın benim doğum günüm. Bugünlerde daha çabuk geliyorlar. Örgü yaptığım bu güzel hapın tam tersi.

“Hap” kare bir şal için İskoç terimidir. Dikdörtgen de olabilir, ancak genellikle merkezden başlar ve istenen genişlik elde edilene kadar veya ipliğiniz bitene kadar yuvarlak olarak (bir kare olmasına rağmen! 😃) çalışır.

Pek çok yönden, işaretçiye (doğum günü) geri dönüş yolculuğunun her geçen yıl daha uzun sürmesini diliyorum. Çocuklarımın güzel insanlar olduklarını izlemek için daha fazla zaman. Ailemle birlikte olmak için daha fazla zaman. Güzel şeyler yaratmak için daha fazla zaman. Örgü için daha fazla zaman.

Başka şekillerde de istemezdim. Yaşlanma hem kişisel olarak hem de aile ve arkadaşlar için daha fazla zorluk getirir. Bu zorluklar için gereken dayanıklılığı uzatmak istemem. Belki de yaşlandıkça hızlanmak için zaman algıladığım bir merhamettir.

(Tüm handpun iplikleri Hap.💖’ya örülecek)

Belki de her şeyi gerçekten ıslatmak için yavaşlaması gereken benim.

Belki de her örme dikişin üzerine hayret ve coo yapmak için iyi yapıyorum, ama ellerimin bakmadan, düşünmeden bile yapabileceği otomatik bir şey.

Belki de bu Hap bana her uzatma turunda orta yaştaki plodding’e batmamı ve bu ipliklerin her birini döndürmenin güzel günlerini anlatmamı hatırlatıyor. İlkbaharda arka güvertede renklerin döndüğünü hatırlamak, ocakta akşam yemeği pişirirken dokuların tadını çıkarmak, hayat organize olmaktan uzak olsa bile düzenli bir çizgiye girerken liflere bakarken.

Belki yarın, 55 yılını işaretlediğimde, ailemin kahkahalarını, hayatımdaki sevgili dostlukları ve her gün yaşadığım Tanrı’nın verdiği merhametleri anlatarak bir tur oturacağım ve öreceğim.

Belki de bir Hap örmek gerçekten iyi bir şeydir.

*** Ben örüyorum Hap yolda piknik, Patricia Fortune’un muhteşem tasarımı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir