Kategoriler
Örgü Modelleri

Marisol ve Ben – Jennifer Edwards

Ah Marisol, Marisol…

Sizin adınız her şeyi söylüyor

Atlı karıncalar ve parisoller,

Geniş gözlü maceralar, anlatılmamış hikayeler.

***

Yine de ocak ve ev, heather ve tınlı,

Seni geri çağırıyorlar, dolaşacaklar.

Şalom ipliklerini eğirme içeriği

Ve burada evime neşeyi dağıt.

***

Yünü ve ışıltılı ışığımızı döndürelim

Çay yudumlarken, geceleri örgü.

Ama hayal edin deniz ve uçurtma yapacağız,

Piknik alanları, kır çiçekleri zevk!

***

Ne diyelim, Marisol ve ben?

Burunlarımız hazır, kalpler glee.

Kalırsak ya da gidersek, bunu görürüz…

Sevinç mersin ağacının altında.

*****

-jpe

19 Nisan 2020

Hiç bir şey yaptınız ve bir an için bir daha asla başka bir şey yapmanıza gerek olamayacağını düşündüğünüz kadar memnun edici bir içerik hissettiniz mi? Bu küçük fareyi örmeyi bitirdiğimde böyle hissettim. Desen adlandırıldı Fare Fareve bu isimle ve aynı zamanda bu farenin şekliyle vurulmak üzere, birini kendim için canlandırmaya başladım.

Desen, kaput veya bere için seçenekler sunan mükemmeldir. Farenin gövdesinde yaptığım tek değişiklik, iç pembenin arkasındaki dış griye sahip olacak şekilde kulaklar için iki kalınlığa sahip olmaktı. Kaputun bir pelerin haline getirilmesi, boyun kenarı boyunca dikişleri alıp istediğim uzunluğa kadar örterek pelerin biraz yetenek vermesini sağlamak için birkaç tur artarak yeterince basitti.

Tabii ki, bu zamana kadar Marisol, pelerin renkleri hakkında benimle sohbet ediyordu ve onun handspun iplik saklamak. O kadar hafif bir ışıltı ipucu ile en lezzetli yeşil bir çok seçtiği için iyi bir tadı var. Böylece çay için ısırgan toplar ve çitleri boyunca yün toplar, kesinlikle güneş ışığında getirecek.

Bitirdiğimi sanıyordum, ancak uygun bir tarla faresinin yününün taşınması için bir toplama sepetine nasıl ihtiyaç duyduğuna devam etti ve oh sadece bir çift örgü iğnesine sahip olmalı ve bu sarı uçlu olanlar sadece şey?

Geniş gözleri, kısa süre önce bükülmüş kahve filtrelerinden yaptığım tığ işi çiş sepetine düştü (gerçekten emici ve büyüleyici bir yol kağıt ipliği yapın!) ve oh benim için hangisinin onun için mükemmel bir boyut ve renk olacağını seçerek zaman geçirdi. Sonunda yeşil ve pembe lekeleri olduğu için kahverengi olanı seçti ve doğal rengin açık yürüyüşleri için daha mantıklı bir şey olduğunu hissetti. Elbette onunla hemfikirim, çünkü kim bu kadar keyifli bir fare ile çelişirdi?

Örme çiş varlıkları yönetimime eklemek için böyle sevimli ve sevimli bir yaratığa sahip olduğum mutlak zevkimde, köpüklü kıkırdamalar ve iç çekişlerle dolu bir şiir. Tamamen onunla birlikte götürüldüm ve onun hakkında yazarken, benim de yazdığımı fark ettim. Bu günlerde ne kadar hevesli hissettiğimi görebiliyordum… geniş gözlü bir macera arzusu, özgürce dolaşmak, oraya gitmek ve sepet içinde güzellikler toplamak. Ben de okyanus ve uçan uçurtma hayal ediyorum. Maske takarken yetersiz raflara sahip bir markete gezilerim aklımdaki macera değil.

Yine de, Marisol hakkında yazarken, hikayeler veya gerçek yün olsun, barış ipliklerini de sevdiğimi buldum. Ben de evde neşeyi dağıtmak, çay yudumlamak ve geceleri örmek için mutluyum. Pek çok açıdan tam da bunu yapma özgürlüğünü seviyorum. Eğer şimdiki zamanda kalabilir ve gelecekteki olasılıklar hakkında endişelenemezsem, o zaman Mersin ile birlikte bu ev için mersin ağacının altındaki bu ev için gerçekten memnun ve minnettarım. (Bu arada, bu arada, ön kapımızda uzun boylu büyüyoruz. 🙂

Görüyorsunuz ki, arkadaşlarınız, küçük bir şey yaparken, bu üst-turvy dünyanın tüm şemasında önemsiz görünüyorlar, farkına varma, etrafa dağılmak için neşe toplama anları olabilir. Gerçekten biz pelerinler “onlar” GO der dakika kapıyı dışarı fırlatmaya hazır ile hevesle bekliyoruz! Bu arada dua ediyorum, meryle ağaçlarının altında Marisol ve Ben ile sevinç buluyorsun. : D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir