Kategoriler
Örgü Modelleri

Değişim – Jennifer Edwards

Mevcut durumumuzda askıya alma, ara verme, mola veya uzun süreli kalma gibi hissettiren bir şey var. Sanki dünya beklemeye alınmış ve biz, köprünün üzerinden geçene kadar ya da hava almak için gelebileceğimiz söylenene kadar, yerimizde geziniyor, nefesimizi tutuyoruz.

Ayrıca bu günleri beklemeye aldığım bir telefon görüşmesi veya duraklatılmış bir VCR kaseti olarak düşündüm. Tekrar yuvarlanana kadar askıda beklediği için bandın gerildiğini hayal ediyorum. Mevcut durumumuzun bu görüntülerinden hiçbiri neler olduğunu yeterince tanımlamıyor.

Tolkien’in macera ve arayış tanımını kullanmak hedefe daha yakın olabilir. Kesinlikle bir maceraya atılmayacağız, her şeye onları bıraktığımızdaki gibi döneceğimiz bir macerada değiliz. Her şey bittiğinde, biz değişeceğiz. Dünya zaten değişiyor ve biz insanlar hayatlarımızı eskisinden farklı yaşayacak ve düşüneceğiz. Bir maceranın bizi çağıracağı gibi kesinlikle hiçbir yere gitmedik. Daha ziyade, yerinde sabitlendiğimiz bir arayış içindeyiz, evde kalmak ve iyi kalmak için dünya çapında bir çaba içinde üzerimize düşeni yapmaya gayret ediyoruz. Bunu yapma çabası, büyük maceralara çıkma özgürlüğünden çok daha büyük ve daha maliyetlidir. Yine de, bunun diğer tarafına aynı şekilde inmeyeceğimiz doğrudur. Biz değiştiriliyoruz. Onu kemiklerimde hissediyorum.

Hayattaki değişimler genellikle sanat yapımında değişikliklere neden olur. Her gün ağaç çizmekte biraz zorlandım. Yaptığım çizimler, sanki bir dokuma veya dikişli bir kumaş parçası için tasarlıyormuşum gibi, kesinlikle basit ve şekil odaklı. Yağlı pastellere âşık olmama rağmen, her gün bir ağaç çizilmesi gereken şeyi bırakmak ve istediğim gibi çizmek veya dokumak veya dikmek istiyorum.

Muhtemelen her gün bir ağaç çizmek zorunda kalmadan ağaç çizmeye devam edeceğim. Bu, 23 Ocak’ta göreve başlamadan önce doğruydu. Ağaçlar her zaman büyüleyicidir ve her zaman da öyle olacaktır. Umudum, bu odaklanmış dikkati onların fiziksel ayrıntılarına, kişiliklerine ve bana benzemelerine devam ettirmektir… ya da tam tersi.

Evden ayrılmamıza, tekrar özgürce dolaşmamıza, nefes almamıza ve oyuna basmamıza izin verildiğinde, bizde ne gibi değişiklikler kalacağını henüz bilmiyoruz. Bu da muhtemelen yaratıcı odakta bir değişiklik getirecek ve bundan sonra ne varsa onu takip etmek istiyorum. Benim için sadece mevsimlerin değişmesi her zaman ortamlarda ve renk seçimlerinde değişiklik getirir. Mevcut kriz dikiz aynamızdayken hepimizin nasıl yaratmaya yönlendirildiğini görmek ilginç olacak.

Yaratıcı çalışmanızda bir değişim veya değişiklik mi hissediyorsunuz? Mevsimler sizi bu şekilde etkiliyor mu? Şu anki arayışımız yarattıklarınızı veya bir sanatçı / yapımcı olarak işinize nasıl yaklaştığınızı değiştirmek mi? Bilmeyi çok isterim! 💖 En önemlisi, umarım her biriniz iyi ve güvendesiniz ve bu sefer ne kadar basit veya görünüşte anlamsız hissediyor olursa olsun, ellerinizi yaratmak için getirdiğiniz her şeyi alabiliyorsunuz. Sadece yaratmaya devam edin, bir şeyler yapmaya, şiirler ve hikayeler yazmaya, kili şekillendirmeye, resimleri, ağaçları boyayıp çizmeye devam edin. Bizi sabitleyecek ve bizi diğer tarafa götürecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir